Nauka stania na rękach przy drabinkach

Pobierz

2. odbiciem obunóż.. Zadania szczegółowe: Motoryczność: Siła mięśni ramion w czasie wykonywania stania na rękach.- z pozycji przysiad podparty tyłem do drabinek, wejście stopami po szczeblach drabinki aż do zaznaczenia stania, powrót tą samą drogą - ćwiczenie w dwójkach z asekuracją - z podporu leżąc przodem w rozkroku dwaj współćwiczący chwytają ćwiczącego za nogi i ustawiają go do stania na rękachTEMAT ZAJĘĆ: Nauka stania na rękach przy drabinkach, doskonalenie przewrotu w przód i w tył.. Stanie na rękach bez podporu; Nauka stania na rękach wymaga systematycznej pracy nad koordynacją, równowagą i siłą rąk.. - samodzielne stanie - próby oderwania NN od drabinek.. Bąk - w przysiadzie podpartym, w pozycji na czworakach szybkie obroty dookoła wsparcia dłoni, obiegnięciem lub podskokami.. Jego nauka nie należy jednak do łatwych, zwłaszcza jeśli nasz .Niezdolność do stania na jednej nodze przez 10 sekund w średnim lub w podeszłym wieku wiąże się z niemal dwukrotnym zwiększeniem ryzyka zgonu z jakiejkolwiek przyczyny w ciągu następnych 10 lat.. Ćwiczenie jw., próba oderwania nóg od drabinek i samodzielne stanie.Z podporu leżąc przodem, stopy przy drabinkach: wejść stopami na wyższe szczeble drabinki.. Idąc dalej za podręcznikiem odnajdujemy następujący opis techniki jak wykonać stanie na rękach: Z uniku podpartego na lewej nodze, zamachem prawą i odbiciem lewą nogą, wychylając barki w przód tak, aby znalazły się poza punktem podparcia rąk, wykonuje się stanie..

Stanie na rękach przy drabinkach; 4.

Klasa: V Przybory: szarfy, pachołki (szt.2), materace (szt.3), ławeczki .. przy drabinkach na materacu przysiad podparty tyłem do drabinki, wejście NN po szczeblach drabinki zaczepiając palce stóp o szczeble, powrót do przysiadu podpartego.. Przenieś barki nad dłonie, podnieś kolana w górę, odepchnij się rękami od podłogi i schowaj głowę między ramiona tak, aby bicepsy obejmowały twoje uszy z dwóch stron.Z podporu leżąc przodem z NN przy drabinkach wejście po kolejnych szczeblach 6.. Powrót tą samą drogą.. Z klęku na 2-3 częściach skrzyni (ręce oparte na podłożu) - zeskok ze skrzyni, przeskoki zwrotne ponad skrzynią.. Z uniku podpartego z pomocą współćwiczącego stanie przy drabinkach.. 3. siłą.. Niezbędna jest również umiejętność samoasekuracji w postaci ucieczki przed upadkiem ze stania na rękach.Z przysiadu podpartego, tyłem do drabinki - wejście w górę po szczebelkach, aż do stania na rękach.. Stanie na rękach - ćwiczenia Aby wzmocnić mięśnie rąk możesz wykonywać pompki, deskę (plank), wykonywać ćwiczenia z obciążeniem.Proponuję na początku zatrzymać stanie na rękach na czas 5'' i stopniowo wydłużać ten czas do 20''..

Ćwiczenia przy drabinkach.

Nie wiem po co to komu, ale mam to na ocenę z wf-u a zależy mi na dobrej ocenie ;) babka z wf-u jest taka do D*py, że nie umie nauczyć nikogo, ale większość mojej klasy ma talent do sportu, ale niestety nie ja.. Masz dwie drogi - bardziej rozciągnięci sięgają po tzw. gwiazdę akrobatyczną, a ci mniej wykonują przewrót w przód.. 1 - Stopy złączone i obciągnięte (zgięcie podeszwowe) razem z palcami u stóp palce obciągnięte.. Dlatego dużo szybciej uda się stanąć na rękach tym, którzy mają wytrenowane ramiona i mocne mięśnie głębokie.KONSPEKT LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO.. Wszystkie powyższe ćwiczenia radzę wykonywać z asekuracją w postaci partnera treningowego oraz materaca położonego przed sobą.. Literki.Plik Nauka stania na rękach przy drabinkach konspekt.doc na koncie użytkownika szynszyla20 • folder KONSPEKTY - RÓŻNE • Data dodania: 20 cze 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Temat: Wzmacnianie obręczy barkowej - przygotowanie do stania na rękach.. Witam, jestem uczennicą gimnazjum, przyczyn znanych tylko nielicznym zostałam zwolniona z przymusu zdawania stania na rękach - w zamian mam przygotować zestaw siedmiu ćwiczeń przy drabinkach ma mięśnie klatki piersiowej i rąk oraz równowagę.Podczas samodzielnego stania na rękach na środku posadzki możesz poczuć chwilową utratę równowagi..

Mostek przy drabinkach; 7.

METODYKA NAUCZANIA: 1.. Z podporu leżąc przodem z NN przy drabinkach wejście po kolejnych szczeblach a następnie przewrót w przód .. Z uniku podpartego, z pomocą współćwiczącego - zamachem jednej i odbiciem drugiej nogi - stanie na rękach przy drabinkach.. chyba musisz przy drabinkach najpierw ćwiczyć .. Jeśli nie uda ci się powrócić do pozycji wyjściowej ćwiczenia, wyjdź ze stania na rękach.. Cel: Ćwiczenia wprowadzające do nauki stania na rękach.. Z leżenia przodem na 3-4 częściach skrzyni, dłonie oparte na materacu: podnoszenie ćwiczącego do stania na rękach.. Zwrócenie uwagi na technikę stania na rękach , prawidłowe ułożenie ciała oraz sposób i rolę prawidłowej asekuracji OBWÓD STACYJNY 1. pierwszy zastęp - stanie na rękach przy drabinkach zamachem jednonóż oraz asekuracja partnera 2. drugi zastęp - łączone przewroty w przód i tył 3. trzeci zastęp - przejście równoważne po ławeczce 4.czwarty zastęp - ćwiczenia w podporach - slalom w podporze tyłem z piłką .Zobacz na WIDEO, jak nauczyć się stania na rękach: Stanie na rękach - wskazówki do ćwiczeń; 1.. Umiejętności: Uczeń potrafi wykonać przewrót w tył do dowolnej pozycji końcowej.Przygotowanie do stania na rekach.. Do nauki stania na rękach będą Ci potrzebne ćwiczenia z odcinka: 1.Rozgrzewka na rękach możemy wykonać na trzy sposoby: 1. odbiciem z jednej i zamachem drugiej nogi..

Stanie na rękach z asekuracją i bez.

Mostek ze stania; Mostek to ćwiczenie gimnastyczne o wielu zaletach: wzmacnia mięśnie kręgosłupa, rozluźnia te partie pleców, które na co dzień są przeciążone oraz uelastycznia i usprawnia całe ciało.. SZUKASZ INDYWIDUALNEJ DIETY/TRENINGU: Tutorial do stania i chodzenia na rękach.. Trudniejsze formy ćwiczeń z odbicia obunóż,Jak nauczyć się stania na rękach?. Głowa uniesiona.Instrukcja stania na rękach krok po kroku dla początkujących: stań naprzeciwko ściany unieś wyprostowane ręce do góry delikatnie pochyl się w kierunku ściany wybij się, a więc podnieś nogi do góry pochylając ciało do przodu ustaw dłonie na ziemi.Dochodzeniu do stania i podtrzymaniu w staniu na rękach.. ZADANIA SZCZEGÓŁOWE: Wiadomości: Uczeń wie, jak amortyzować plecy w trakcie przewrotu rękami.. Krok po kroku pokażę Tobie jak to osiągnąć : ) To prosty trick, którym zaskoczysz .Aby wykonać ćwiczenie, stań przodem do ściany w takiej odległości, by nie uderzyć o nią głową podczas wyskoku, i połóż dłonie na podłodze, na szerokość barków.. Wchodzenie po szczeblach tyłem do drabinek; 3.. Stanie na RR przy drabince - próby odrywania NN i samodzielnego utrzymania stania .. Stanie na RR bez drabinek z asekuracją 9.Prawidłowe ułożenie ciała w staniu na rękach Przeanalizujmy teraz prawidłowe ułożenie ciała w staniu na rękach.. wydaje mi się że to nie jest takie .Prawidłowa technika ćwiczeń stania na rękach także jest bardzo ważna, ponieważ zapobiega powstawaniu niepoprawnym nawykom postawy ciała.. Kulawy pająk - z siadu skulnego ze wsparciem się rękami z boku o podłoże i wzniesienie jednej nogi w przód, chód na trzech punktach podparcia.Zadania szczegółowe w zakresie: motoryczności (równowaga, skoczność, wzmocnienie ramion i barków) umiejętności (wytrzymanie stania na rękach bez asekuracji) wiadomości (punktacja na zawodach gimnastycznych) działań wychowawczych (zwracanie uwagi na zachowanie czystości w szkole) zdrowotnym (nauka prawidłowego siedzenia)przodem do ściany - RR w górze - wciskanie dłoni w ścianę przez 10 sekund, następnie maksymalny ruch w tył i utrzymanie 10 sekund lub klęk, dłonie oparte na skrzyni (lub opad T, RR oparte na szczeblu drabinki itp.), wciskanie dłoni w podłoże przez 10 sekund i maksymalny ruch w górę x 5-10 powtórzeń.. ZADANIE WYCHOWAWCZE: Aktywizacja do samodzielnego działania.. Zadanie usamodzielniające: Zasady samoasekuracji podczas stania na rękach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt